ENGJUJT NUK VDESIN

DIELLZA BERISHA DHE RREZARTA TULLARI DO TË MBESIN PRORE NË ZEMRAT TONA

Postime: 1863

Shiko Profilin Email Mesazh Privat (Ne linje)

« : Sot ne 08:42:16 MD »
Pergjigju me citimCitim

Dy lule
dy pëllumbesha
hedhin dritën
nëpër breza
shkuan në qiell
u bënë mbretëresha

njera diell,tjetra rreze
kurr si heqim prej kujtese

i dhanë qiellit
plot shkëlqim
u bënë engjuj Kerubin
i kem prore në kujtim
kerubin krihët me flatra
Diellza edhe Rrezarta
po shkëlqejnë me rreze plot
i ka zgjedhur i lumi Zot
është mëkat me i qa me lot
vepra e tyre rron çdo mot
ndër poet edhe rrapsod.

Reklama

Një Përgjigje to “ENGJUJT NUK VDESIN”

  1. Kjo eshte mrekullia e te gjitha poezive qe ti ke thur,jo pse ti i kushton poezi dy engjujve dhe njera eshte bija ime,po menyra se si e ke thur ket poezi te ben te krenohesh,te falenderoi nga zemra per ket , ishte befasija ime me e kendeshme qe kam mare qe prej se jam nda me bijen time une rastesisht krejt hasa ne ket poezi mbrem,po qe sot patjeter mu desht te bej me shum nje falenderim se sa koment faleminderit zoteri Cakolli.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: